Ještě jim neodzvonilo! Jak vybrat koberec do obývacího pokoje?

Pokud si tedy chcete koberec pořídit, ať už na celou plochu místnosti, nebo na jen na její část, měli byste pořádně promyslet, jaký se vám bude hodit s ohledem na vzhled vašeho obývacího pokoje.

Co na vás čeká v obchodě s koberci?

  • Koberce levnější a dražší – cena se odvíjí od použitých materiálů a struktury vlákna. Umělé vlákno je levnější, zatímco za přírodní materiály si připlatíte. Vlna a hedvábí jsou ale na dotyk skutečně luxusní!
  • Střižený vlas a kobercová smyčka. Příjemnější na dotyk je koberec se střiženým vlasem než koberec vytvářený smyčkami z vybraného materiálu. Kobercová smyčka se ale zase lépe udržuje, takže je vhodná všude tam, kde dochází k velké zátěži – ideální je do dětského pokoje.
  • Rub koberce. Symboly na něm vyobrazené vám mohou hodně napovědět o míře komfortnosti koberce – ta může být nízká, malá, dobrá, vysoká a luxusní. Symboly prozradí třeba i to, zda je vhodné na koberec postavit těžší kusy nábytku nebo třeba kolečkovou židli.

Parametrů, kterých byste si při výběru měli všímat, je další spousta. Proto neváhejte a na vše se v prodejně koberců ptejte odborníků.

Barva koberce může být oříšek

Obecně vzato by měla být podlaha tím nejtmavším v celé místnosti, strop by měl být nejsvětlejší a zdi by měly být jakýmsi přechodem. Pokud si pořizujete celoplošný koberec, není nad čím přemýšlet a je vhodné vybrat si nějaký tmavší. Pokud ale máte tmavší podlahu a koberec chcete jen kusový, aby zakrýval část podlahy, měli byste dbát na udržení kontrastu (mezi kobercem a podlahou). Koberec je pak lepší světlejší.

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám na info@jakzariditobyvak.cz

Zajímavé odkazy

Přemýšlíte nad tím, jak vymalovat? Jakou zvolit barvu a pomůcky? Mrkněte na informační web o malování, kde se dozvíte spoustu užitečných informací.

Nechcete barvy na stěny? Chcete zkusit něco nového? Vyzkoušejte tapety. Web jaknatapety.cz vás provede tapetováním krok za krokem.

Nechte se inspirovat při zařizování bytu na stránce jak zařídit byt.

Obývací stěny tvoří významný prvek obývacího pokoje. Prohlédněte si stránky věnované právě obývacím stěnám.

Na co si dát pozor při výběru nové kuchyně? Dozvíte se na webu kuchyně na míru.net.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení a malování? Chtěli byste zde prezentovat svojí firmu? Napište nám na e-mailové adrese info@jakzariditobyvak.cz