Doplňky do obýváku

Sedačka, dvě křesla, obývací stěna, to je jádro většiny obýváků. Vedle nich sem ale patří celá řada dalších věcí. Za nejdůležitější z nich lze označit svítidla. Jak zařídit obývací pokoj, aby v něm bylo dost světla? Odborníci doporučují vedle centrálního světla umístit do dílčích prostor ještě další stojací či nástěnné lampy, abychom dobře viděli i v rozích obýváku a aby se světlo dostalo i do skříněk a poliček a my při lovení předmětů z jejich útrob nestrkali ruce do neznáma.

Zdroj: blog.woont.com

Knihovny do obývacího pokoje

Kdysi bývaly součástí každého obýváku, ale dnes už jsou knihovny nábytek spíše vzácný. Naštěstí se trend pomalu otáčí a knihovny se vrací společně s tím, jak se my vracíme ke čtení. V předchozích desetiletích totiž knihovny vytlačovala televize a vše s ní spojené. Poličky na četbu se proto začaly vytrácet, na jejich místo nastoupily televizní stěny a televizní stolky. Bytoví designéři se rozhodli s tímto nepříznivým vývojem bojovat a vytváří z knihovny nábytek vskutku moderní a originální. Knihy a časopisy si tak dnes lze uložit do netopýra či lego stavebnice. Podívejte se na některá netradiční řešení sem: Originální knihovny: Dá se do nich sednout a mohou být i neviditelné

Test:

Na závěr pro vás máme krátký test týkající se některých více či méně tradičních doplňků pro obývací pokoj.

1) V obývácích spíše mladších lidí se objevují takzvané „sedací vaky“. Čím jsou většinou naplněny?

   a) polystyrenovými EPS kuličkami

   b) polystyrenovými ABS kuličkami

   c) vodou

Nevíte si rady? Odpověď naleznete v článku Když vás bolí záda, pořiďte si sedací vak. Při výběru ale řešte, čím je naplněný!

2) Čtyřicetipalcová obrazovka (úhlopříčka 101 centimetrů) je opravdový „macek“. Její klasická verze poměru stran 4:3 má rozměry:

    a) 66 × 49 cm

    b) 81 × 61 cm

    c) 110 × 58 cm

Správnou odpověď jistě naleznete zde: Kam s televizí? Záleží na jejích rozměrech.

3) CD kterého zpěváka se nejčastěji vyskytují v obývacích pokojích Čechů, Moravanů a Slezanů?

    a) Michaela Jacksona

    b) Václava Neckáře

    c) Karla Gotta

Odpověď se nachází v článku Průměrný obývací pokoj: Žlutá, bílá a vysavač.

Ještě jim neodzvonilo! Jak vybrat koberec do obývacího pokoje?

Když se rozpoutal boom kolem plovoucích podlah, kobercům jako by odzvonilo. Ale jen na krátký čas, protože jejich hřejivost nic nenapodobí a navíc jsou ještě úžasným doplňkem k parketám nebo zmíněným plovoučkám.

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám na info@jakzariditobyvak.cz

Zajímavé odkazy

Přemýšlíte nad tím, jak vymalovat? Jakou zvolit barvu a pomůcky? Mrkněte na informační web o malování, kde se dozvíte spoustu užitečných informací.

Nechcete barvy na stěny? Chcete zkusit něco nového? Vyzkoušejte tapety. Web jaknatapety.cz vás provede tapetováním krok za krokem.

Nechte se inspirovat při zařizování bytu na stránce jak zařídit byt.

Obývací stěny tvoří významný prvek obývacího pokoje. Prohlédněte si stránky věnované právě obývacím stěnám.

Na co si dát pozor při výběru nové kuchyně? Dozvíte se na webu kuchyně na míru.net.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení a malování? Chtěli byste zde prezentovat svojí firmu? Napište nám na e-mailové adrese info@jakzariditobyvak.cz