Jak zařídit malý obývák

Pět kroků dopředu, tři úkroky stranou, to celé ještě jednou a hotovo, právě jsme obešli náš miniaturní pokoj. Jak zařídit malý obývák? To není nic jednoduchého, obzvláště když se do něj má vejít velká pohovka, obří televize a všichni členové rodiny najednou. V televizi vše vypadá jednoduše. Zkušení bytoví designéři si vědí rady a zařízení malých obýváků pro ně nepředstavuje nic neřešitelného. Ale jak zařídit obývák v paneláku v malých bytech, když nechceme využít služeb profesionálů.

Zdroj: Wonderlane

Zejména bychom si měli uvědomit, že nepotřebujeme extrémně velkou pohovku. K častým nešvarům českých interiérů patří, že si lidé pořizují obří sedací soupravy, aby se na ně vešli všichni členové rodiny nebo velké návštěvy. Přiznejme si ale, kolikrát se opravdu stane, že tak velkou sedačku beze zbytku zaplníme? Trendy přejí menším, střídmějším kusům nábytku a pohovky nepatří k výjimkám.

Jak na malý obývák? Nábytkem na míru!

Co platí obecně pro interiéry menších rozměrů? Že jim pomůže nábytek na míru! Hotové kusy z obchodu málokdy přesně padnou do prostoru, kam bychom si je představovali. I když si řekneme, že pár přečnívajících centimetrů tu a tam neublíží a u několika kousků přimhouříme oči, výsledek takových kompromisů při vybavování bytu většinou vede ke katastrofě v podobě pokoje, v němž neustále o něco zakopáváme.

Dále se prostor dá ušetřit na obývacích a televizních stěnách. Televizi pověste na zeď, pokud to jde, ušetří se tím spousta prostoru. Na zeď se dá pověsit i leccos jiného. Závěsný nábytek umožňuje kvalitnější udržování čistoty v bytě a také místnosti dodává lehkost a moderní jednoduchý vzhled.

Zkuste se inspirovat například v článku Jak zařídit malý obývací pokoj? Přemýšlejte nad barvami a půjde to samo!

 

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám na info@jakzariditobyvak.cz

Zajímavé odkazy

Přemýšlíte nad tím, jak vymalovat? Jakou zvolit barvu a pomůcky? Mrkněte na informační web o malování, kde se dozvíte spoustu užitečných informací.

Nechcete barvy na stěny? Chcete zkusit něco nového? Vyzkoušejte tapety. Web jaknatapety.cz vás provede tapetováním krok za krokem.

Nechte se inspirovat při zařizování bytu na stránce jak zařídit byt.

Obývací stěny tvoří významný prvek obývacího pokoje. Prohlédněte si stránky věnované právě obývacím stěnám.

Na co si dát pozor při výběru nové kuchyně? Dozvíte se na webu kuchyně na míru.net.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení a malování? Chtěli byste zde prezentovat svojí firmu? Napište nám na e-mailové adrese info@jakzariditobyvak.cz