Obývací pokoj s kuchyní

Mít sporák a lednici přímo u gauče je snem nejednoho šílence zblázněného do filmů a seriálů. Tomu, kdo tráví hodiny sledováním oblíbených pořadů a nechce se při tom příliš vzdalovat od blikající obrazovky, dnešní doba přeje. Úpravy bytu, při nichž se spojuje obývací pokoj s kuchyní do prostoru jedné velké obývací kuchyně, patří k nejvýraznějším trendům bytové architektury dneška.

Lidé si chtějí zvětšit obytný prostor vybouráním jedné příčky. Vznikne tak univerzální prostor pojímající funkce dvou nejvíce obývaných místností bytu. Členové domácnosti v takovém multifunkčním pokoji tráví více času společně, komunikace se v propojeném prostoru zlepšuje.

Zdroj: favaro JR (Flickr)

Obývací kuchyně chytré horákyně

Ne, nebudeme psát o světnicích z pohádek. I když to, jak by ideálně měla kuchyně v obýváku vypadat, trochu pohádkově zní. Jednotlivé součásti spojeného prostoru mají jiné funkce, což by se mělo odrážet i na vzhledu, ten by ovšem zase neměl být úplně odlišný. Nějaké sjednocující prvky by se v obývací kuchyni měly objevit. Vypořádávání se s úkolem, jak prostory odlišit a sjednotit zároveň chce nanejvýš citlivou ruku nebo možná poradu s odborníkem.

TIP!

Kuchyňský kout je nutné něčím oddělit od obývacího pokoje i ve společné místnosti, nejlépe barovým pultem nebo ostrůvkem. Nezapomeňte při tom ale na dodržení správné souslednosti kuchyňských zón.

Přečtěte si také návodné články o tom, jak skloubit obývací pokoj s kuchyní a z malého obýváku a kuchyňské nudle udělat moderní bytový prostor. Inspirujte se také tím, jak obývák a kuchyni dokonale sladit.

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám na info@jakzariditobyvak.cz

Zajímavé odkazy

Přemýšlíte nad tím, jak vymalovat? Jakou zvolit barvu a pomůcky? Mrkněte na informační web o malování, kde se dozvíte spoustu užitečných informací.

Nechcete barvy na stěny? Chcete zkusit něco nového? Vyzkoušejte tapety. Web jaknatapety.cz vás provede tapetováním krok za krokem.

Nechte se inspirovat při zařizování bytu na stránce jak zařídit byt.

Obývací stěny tvoří významný prvek obývacího pokoje. Prohlédněte si stránky věnované právě obývacím stěnám.

Na co si dát pozor při výběru nové kuchyně? Dozvíte se na webu kuchyně na míru.net.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení a malování? Chtěli byste zde prezentovat svojí firmu? Napište nám na e-mailové adrese info@jakzariditobyvak.cz