Jak zařídit obývací stěnu

Jak zařídit obývák? Tak, abychom se v něm dobře cítili a trávili v něm tudíž příjemné chvíle. V této místnosti totiž trávíme významnou porci času. Něčím nás ale musí interiér lákat. Měli bychom ho proto vybavit co nejjednodušeji, aby co nejméně podléhal změnám interiérových trendů a rychle se neokoukal. Významnou měrou tomu pomůže obývací stěna, ať už příjemným designem, nebo tím, co skrývá. Jak si zvolit tu správnou? Nabízíme vám pár věcí, které při výběru musíte mít na paměti.

Napište si všechny požadavky

Vezměte si papír a tužku, zamyslete se, a vše si v klidu sepište. Co vše má obývací stěna pojmout? Kde by mělo být volné místo například na hifi věž či televizor? Kolik máte k dispozici prostoru? Které uskladněné věci mohou být vidět a které ne? Jak zvolit rozvržení poliček, šuplíků a skříní? Jakmile si sjednotíte odpovědi na tyto otázky, bude pro vás o mnoho snazší vše kolem toho, jak zařídit obývací stěnu.

Zdroj: jbrckovic (deviantart)

Obyčejné či obývákové stěny na míru?

Tam, kde není řešení stěn něčím atypické, obvykle postačí obyčejná již hotová obývací stěna. Proč se ale spokojit s obyčejným řešením, které má každý druhý, když můžete za téměř stejnou cenu mít řešení navržené přesně dle vašich představ a požadavků? Obývací stěny na míru mají mnoho výhod a jsou nutností v netradičně řešených prostorách, kam by hotové řešení umístit nešlo. Některé firmy však vyrábí různé kusy nábytku v mnoha velikostech, takže existuje možnost dobře si vybavit byt dle jeho prostorových dispozic jen ze sériových kusů.

TIP!

Obývací stěna představuje jen malou část v celém prostoru bytu. Je třeba dát správně dohromady nejen dílčí prvky v rámci jedné místnosti, ale ladit by měly též sousední místnosti. Tipy, jak toho docílit a spoustu dalších rad pro kvalitnější bydlení lze získat na serveru o kvalitním bydlení.

Dbejte na umístění dalších prvků pokoje

Obývákové stěny neznamenají jediný element toho, jak zařídit obývák. Musí sem přijít i jiné prvky, jako je různá elektronika, gauč, stolek a další. Počítejte s nimi už při výběru obývací stěny. Nejlepší bude, když si v hlavě promítnete možný výsledek, a jemu přizpůsobíte své požadavky.

Jak zařídit obývací stěnu: klasicky či výstředně?

Klasická obývací stěna zabírá místo podél jedné stěny pokoje. Můžeme však vidět i taková řešení, která se lomí do L podél další stěny nebo do U, kdy se táhnou i podél obou bočních stěn. Vše závisí na velikosti vašeho bytu a vašich potřebách. Lidé plánující obývací stěnu využívat pro uskladnění mnoha věcí jistě využijí i U řešení. Nutno podotknout, že tato řešení jsou otázkou obývacích stěn na míru, a jen vzácně se s nimi setkáte v obchodech s nábytkem.

 

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám na info@jakzariditobyvak.cz

Zajímavé odkazy

Přemýšlíte nad tím, jak vymalovat? Jakou zvolit barvu a pomůcky? Mrkněte na informační web o malování, kde se dozvíte spoustu užitečných informací.

Nechcete barvy na stěny? Chcete zkusit něco nového? Vyzkoušejte tapety. Web jaknatapety.cz vás provede tapetováním krok za krokem.

Nechte se inspirovat při zařizování bytu na stránce jak zařídit byt.

Obývací stěny tvoří významný prvek obývacího pokoje. Prohlédněte si stránky věnované právě obývacím stěnám.

Na co si dát pozor při výběru nové kuchyně? Dozvíte se na webu kuchyně na míru.net.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení a malování? Chtěli byste zde prezentovat svojí firmu? Napište nám na e-mailové adrese info@jakzariditobyvak.cz