Nevíte, jak oddělit obývák od ložnice? Poradíme vám pár triků!

Jak oddělit obývací pokoj od ložnice, to je věčná otázka snad všech, kteří bydlí v malém bytě. Nemusí to přitom být žádný problém, dokonce může celá místnost po vhodném zásahu působit naprosto božským dojmem!

Bydlet v malém bytě je pro některé lidi nejvhodnějším řešením, ať už proto, že nemohou platit nájem za větší bydlení, tak proto, že jsou sami nebo žijí jen ve dvou. I malý byt lze vymyslet a zařídit tak pěkně, aby vyhovoval i náročnějším požadavkům. Obvykle ani nemusí jít o větší zásahy.

Nejčastěji v malých bytech spojujeme obývací pokoj s kuchyní, vzniká tedy obývací pokoj s kuchyňským prostorem (kuchyňským koutem) na jedné straně. Výjimkou ale není ani obývák s ložnicí v jedné místnosti. Jak je oddělit?

1. Zástěna

Zástěny se dají docela levně pořídit a fyzicky rozdělí místnost na dvě části. I když nemusí sahat od jedné zdi ke druhé, alespoň symbolicky tyto části odděluje.

2. Nižší či vyšší stěna

U jedné zdi můžete mít sedačku či křesla (nebo obojí podle prostoru), uprostřed místnosti stěnu s televizí a u druhé zdi postel. Pokud se sladí barvy a byt nebude přeplněný zbytečnostmi, bude celý dojem z něj úžasný.

3. Optické odlišení barvami

Na tento způsob se musí chytře a i při jeho použití bude vhodné přidat nějaké předměty, které mu pomohou. Můžete například část místnosti ladit do tmavší barvy a druhou do světlejší, jednu do bílé, druhou do oranžové a podobně.

4. Patro či pódium

Místnost lze rozdělit i vertikálně. Pokud máte vyšší strop, můžete si vytvořit patro, do kterého umístíte ložnici. Dole potom zbyde dostatek místa na obývací pokoj. Stejně tak efektivní může být jen lehce vyvýšené pódium.

Nic není nemožné

Spojit efektivně a pěkně obývací pokoj s ložnicí není nemožné, jen to vyžaduje pořádné popřemýšlení a provedení. Pusťte se směle do toho, i váš malý byt může být kouzelný!

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám na info@jakzariditobyvak.cz

Zajímavé odkazy

Přemýšlíte nad tím, jak vymalovat? Jakou zvolit barvu a pomůcky? Mrkněte na informační web o malování, kde se dozvíte spoustu užitečných informací.

Nechcete barvy na stěny? Chcete zkusit něco nového? Vyzkoušejte tapety. Web jaknatapety.cz vás provede tapetováním krok za krokem.

Nechte se inspirovat při zařizování bytu na stránce jak zařídit byt.

Obývací stěny tvoří významný prvek obývacího pokoje. Prohlédněte si stránky věnované právě obývacím stěnám.

Na co si dát pozor při výběru nové kuchyně? Dozvíte se na webu kuchyně na míru.net.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení a malování? Chtěli byste zde prezentovat svojí firmu? Napište nám na e-mailové adrese info@jakzariditobyvak.cz